Teniszblog

Minden, amit esetleg nem tudtunk elmondani, vagy nem mondhattunk el, vagy már nagyon sokszor elmondtunk a teniszről...

Erről szóltunk

agassi (18) ancic (2) arias (2) arn (6) atp (3) azarenka (4) baghdatis (7) becker (3) berdych (2) blake (5) borg (7) bryan bryan (3) cahill (2) chakvetadze (2) chang (2) chela (2) cilic (3) clijsters (7) connors (3) coria (2) corretja (2) courier (2) czink (7) davenport (2) davis kupa (2) davydenko (2) del potro (11) dementieva (9) dent (2) de villiers (2) djokovic (38) dokic (3) edberg (3) federer (88) ferrer (4) ferrero (3) fish (5) garros (5) gasquet (4) gaudio (4) gilbert (3) golovin (2) gonzalez (9) graf (8) gulbis (4) haas (3) hamburg (3) hantuchova (5) henin (5) henman (3) hewitt (14) hingis (2) isner (3) ivanisevic (4) ivanovic (19) jankovic (10) kirilenko (2) kuerten (4) kurnyikova (3) kuznetsova (4) lendl (2) ljubicic (4) lopez (2) malisse (2) marosi (2) mathieu (5) mauresmo (7) mcenroe (14) monfils (3) moya (8) murray (26) nadal (79) nalbandian (3) navratilova (4) nestor zimjonic (2) párizs (6) páros (6) peer (3) robredo (7) roddick (20) sampras (11) sanchez vicario (2) santoro (7) serena (28) sharapova (4) simon (2) stepanek (5) szafin (21) szafina (24) szávay (35) találós kérdés (5) tipsarevic (2) tomic (2) tsonga (11) vaidisova (3) venus (15) verdasco (15) wawrinka (2) wilander (8) wimbledon (2) woodbridge (2) wta (2) youzhny (2) zvonareva (4)

Képek

Negyedéves beszámoló, 20-16

2009.04.07. 10:57 :: szpetra

Lássuk, ki hogyan teljesített az első három hónapban a világranglista első 20 helyezettje közül, visszaszámolós ranglista-jellegű műsorunk 1. részét olvashatjátok.

20. Nicolas Almagro: 10-5-ös mérleg (salakon 6-2). Tornagyőzelem Acapulco-ban, az ötödik karrierje során, egyben címvédés. A tornán 5 meccs alatt mindössze egy szettet veszített és legyőzte Gal Monfilst. Negyeddöntő Aucklandben és Costa de Sauipe-ben. Melbourne-ben a harmadik körig jutott (Monfilstól kapott ki). Miamiban az első körben döntő szett tie-brekben kikapott a világranglista 467. Taylor Denttől.
Következő torna: Monte Carlo.

19. Radek Stepanek: 30 évesen a Top 20 legidősebbje, Nadal és Murray mellett a harmadik olyan játékos, aki legalább 3 döntőt játszott idén. Megnyerte Brisbane-t (Verdascót verte a fináléban), és San Jose-t (az elődöntőben Roddickot, a döntőben Fisht győzte le), és döntőbe jutott Memphisben (itt kikapott Rodicktól). Az idei első négy tornájából tehát kettőt megnyert, és egyéni legjobb mérleget produkált az első három hónapra (19-6). San Jose-t nem csak egyesben, hanem párosban is megnyerte Tommy Haas-szal az oldalán. Indian Wellsben kikapott az első fordulóban Querrytől, Miamiban a negyedik körben Verdasco verte. Davis Kupában egy párosgyőzelemmel és a Simon elleni győzelemmel járult hozzá a cseh örömhöz, akik 3-2-re verték a franciákat.
Következő torna: Mnte Carlo.

18. Marin Cilic: 18-4-es mérleg. Szintén két tornagyőzelmet aratott: az első héten Chennaiban győzött (Devvarmant verte a döntőben), aztán hazai pályán, Zágrábban is nyert (honfitársát, Ancicot győzte le a fináléban). negyedik fordulóig jutott az Ausztrál Openen, negyeddöntőt játszott Dubaiban. Davis Kupában egy párosgyőzelemmel és egy szingli győzelemmel segítette Horvátországot a Chile elleni 5-0-ás győzelemhez. Indian Wellsben harmadik körig jutott (Robredo verte), Miamiban szintén (Ferrertől kapott ki).

17. James Blake: Nem nyert még tornát az idén, 9-6-os mérleggel rendelkezik. Negyedik körig jutott az Ausztrál Openen (Tsongától kapott ki), elődöntős volt San Jose-ban (Fish verte), Indian Wellsben és Miamiban viszont csak a harmadik körig jutott (Gonzalez és Berdych verte), így míg tavaly majdnem végig Top 10-es volt, idén csúszik folyamatosan hátra (ezen a héten három helyet lépett vissza). A Davis Kupában megverte Chiudinellit, kikapott viszont Wawrinkától.
Következő torna: Houston (ezen a héten).

16. Stanislas Wawrinka: A második számú svájci teniszező 7-5-ös mérleggel rendelkezik negyedév után. Chennaiban negyedik fordulóig jutott, az Ausztrál Openen a harmadik körben búcsúzott (Berdych verte). Ő aratta az egyetlen győzelmet az amerikaiak elleni Davis Kupa párharc során (Blake-et verte), elveszítette viszont a Roddick elleni szinglit és a párost. Indian Wellsben Djokovic verte a negyedik körben, Miamiban szintén negyedik fordulóig menetelt, ekkor majdnem 3 órás csatára kényszerítette a világelső Nadalt.