Megy a nagy vita, hogy be kéne-e húzni a tetőt ilyen kánikulában, vagy nem. Egyet le kell szögezni: a szervezők legalább következetesen ragaszkodtak ahhoz, hogy az Ausztrál Open outdoor torna, és ez így van rendjén.
Így legalább mindenkinek egyenlő esélyei vannak a nappali programban, hiszen mindenkire egyformán süt a nap.
Esti program pedig minden Grand Slamen van, az egyfajta jutalom, elismerés a szervezőktől a világelsőnek, a sokszoros bajnoknak, a címvédőnek, a várható nagy meccsnek vagy éppen a hazai játékosnak. Bár tény, hogy az esti programnak Melbourne-ben vannak a legnagyobb időjáráshoz köthető előnyei.
Szóval a Melbourne Parkban van tető, de nem sűrűn használják. Update: Ma becsukták!
A Roland Garroson nincs tető, a franciák bevállalják, hogy vagy esik májusban, vagy nem. Tavaly mi jól megkaptuk, a második héten el kellett mennünk zoknit venni, mert nem gondoltuk, hogy ennyire sokszor kell zárt cipőben lennünk.
Ugyanez a helyzet Flushing Meadows-ban, az amerikaiak megalomániájára pedig jellemző, hogy ők inkább megnövelték az Arthur Ashe nézőterét 22 ezresre, mint hogy tetőt építsenek. Pedig tavaly még a férfi döntő is elcsúszott hétfőre a zuhé miatt.
Az All England Lawn and Tennis Club-ban viszont hagyományok ide, hagyományok oda, csak megépítik a tetőt. Kedves kollégáinkkal Londonban jártunk a két ünnep között, és elmetróztunk Wimbledonba is. A nagy építkezés miatt nem is lehetett bemenni a Centre Court-ra, mivel a tető májusra kész is lesz, akkor lesz egy tesztmérkőzés. Növelik a nézőteret is, 15 ezren fognak beférni, és kényelmesebbek lesznek a székek. A tető átlátszó lesz, így természetes fény világítja meg a pályát eső vagy hőség esetén is, a befedési procedúra pedig 10 percig tart.